Mobile/Tablet Menu

Desktop Menu

Search Container

Staff Directory

Name Title Location
Lanette Konrad Teacher (K) Room 1
Megan Rompre Teacher (K) Room 2
Lauren Graham Teacher (1) Room 5
Gina Dal Fuoco Teacher (1) Room 6
April McCandless Teacher (2) Room 7
Julia Hughes Teacher (2) Room 8
Sarah Noonan Teacher (3) Room 14
Yasmin Shirole Teacher (3) Room 16
Tom Culbertson Teacher (4/5) Room 10
Jaclyn Petty Teacher (4) Room 11
Laurie Levy Teacher (5) Room 13
Heather Driscoll Teacher (4) Room 15
Kim Hanley Teacher (5) Room 17
Amber Soto SDC Teacher Room 18
Laura Hull Librarian  
Debbie Lombardi-Lytle PE  
Melanie Kang Music Room 23
     
Specialists    
Kara Brahana Speech Therapist Room 4
Laila Adle Vision Specialist OH Building
Althea Cardosa Deaf and Hard of hearing Teacher OH Building
Abi Moreno CASSY OH Building
Heidi Deveau Literacy Room 3
Hannah Lee Spectra Art Teacher Room 22
Lara Freeman Psychologist  
Robyn Fusciardi Resource Specialist  
Tricia Potter Resource Specialist  
Roxanne Koopman Adaptive PE  
Angel Sheridan Adaptive PE  
Hilary Mark Literacy Room 21
Nancy Felch EL Specialist Office
David Weller Orientation and Mobility Specialist  
Patricia Brent Behaviorist  
Christian Muñoz FES  
Anne Marie Schmidt OT  
     
Office Staff    
Sharon Fisher Clerk Office
Kathryn Ames Secretary Office
Katy Bimpson Principal Office
     
Instructional Aides    
Amy Hartinger    
Young-Mee Kim    
Minh-Trang Nguyen    
So Young Park    
Andrea Rothenberg    
Pam Steward    
     
Student Attendants    
Marianne Tuttle 4-5  
Khan Tran Le SDC  
Taisiya Semenova SDC  
Eryn Trumbull K-3  
     
Sara Murney SDC  
Irene Willett SDC  
Anthony Tran 4-5  
Margaret Sitko 4-5  
Ernesto Salcedo K-3  
Marcus Reynolds K-3  
June Cancell 4-5  
Mayra Escalante SDC  
Wei (Angie) Kung SDC  
Harritha Yarraparthruni K-3  
     
Anjuli Belwal K-3  
Zara Chughtai K-3  
     
Jessa Sales IT  
Edwin DeGuzman Custodian  
Mike Sanchez Custodian  
Jose Elizalde Custodian  
Rocio Lopez Lunch Server